Rotary Tehetség-Díj 2016/2017

A Rotary egy olyan világszervezet, több mint 1.200.000 taggal, amely jószolgálati tevékenysége mellett az ifjúságra is sok figyelmet fordít.
A Kisvárdai Rotary Klub a nemzetközi ifjúsági csereprogramok, és sok más fiataloknak szóló program és rendezvény mellett támogatja az iskolai keretek között nyújtott teljesítményt is.

A rotary szellemiségének egyik fontos területe a kiemelkedő képességekkel és eredményekkel rendelkező tehetséges fiatalok támogatása. Az "Ígéretes Tehetségért Rotary-díjat" a kisvárdai középiskolák tanulói közül egy tanuló kaphatja, aki 100.000 Ft forint ösztöndíjban részesül.

A 2017. évi díjazott Filipcsuk Péter Gusztáv 11. A osztályos tanuló, Bessenyei György Gimnázium.

"A tanév legeredményesebb sportolója Rotary díj"-at az idei évben a Bessenyei György Gimnáziumban Tamás István Gergő 12. G osztályos tanuló,

a Szent László Katolikus Gimnáziumban Rózsa Nikoletta 10.E osztályos tanuló,

a Református Gimnáziumban Gere Erika 11. A osztályos tanuló kapja.

A nyertes tanulókat további eredményes munkájukhoz a Kisvárdai Rotary Klub 30.000.-Ft egyszeri ösztöndíjban részesíti.