II. Rotary Nyelvi Verseny

2012.01.10

A kisvárdai Rotary Club második alkalommal hirdet versenyt a középiskolás korú fiatalok részére angol nyelvből.

A verseny célja:

·        a tehetséges tanulók kiválasztása,

·        a nyelvtanulás iránti igények felkeltése, ösztönzése,

·        a nyelvi tudásszint és kommunikációs készség mérése,

·        a nyelvi képességek továbbfejlesztésének támogatása.

A versenyben való részvétel feltételei:

A versenyben részt vehetnek a középiskola első három, ötosztályos képzés esetén az első négy osztályba járó és az ennek megfelelő korosztályú fiatalok,

·        akik Kisvárda valamelyik középfokú intézményének növendékei

·        akik magyar anyanyelvűek, egyik szülőjük sem beszélt anyanyelve a választott nyelv;

·        akik 6 hónapnál hosszabb időt nem töltöttek az adott nyelvterületen;

·        akik a nyelvet szervezett iskolai oktatás keretében, és/vagy magánúton tanulják.

A verseny díjazása:

A verseny első helyezettjét 2 hetes nyugat-európai rotary táborban részesítjük (lsd. www.rotary.hu). A második és harmadik helyezett is értékes jutalmat kap.

A verseny lebonyolítása:

-        A verseny háromfordulós.

-        Az első forduló az iskolai selejtező. Ezen a szaktanárok javaslataira és önkéntes jelentkezés alapján vehetnek részt a tanulók. Az iskolák nyelvi munkaközösségei a helyben kialakított feltételrendszerek (iskolai versenyek) alapján juttathatnak 5 fő tanulót a második fordulóba.

-        A második forduló írásbeli tesztfeladatok megoldásából és egy fogalmazási feladatból áll. A feladatok javítását és minősítését egy kívülállókból felkért bírálóbizottság végzi. (A fogalmazási feladatokhoz szótár használható.)

-       A harmadik fordulóba (döntőbe) a legjobb öt fő jut. E fordulóban beszélgetést folytatnak a tanulók a versenybizottsággal (a középfokú nyelvvizsga meghatározott témaköreiből), hallás utáni szövegértésről adnak számot, illetve írott szöveg olvasás utáni megértését bizonyítják.

-        A döntőbe jutott tanulók végleges sorrendjének megállapításánál a második forduló eredményeit is figyelembe veszik.

A verseny határidői:

2011. december 1.    Az iskolák értesítése a nyelvi verseny szervezéséről.

2011. december 15.  Az iskolák visszajelzése a versenyben való részvétel szándékáról.

2012. január 15.        Iskolai versenyek megrendezése.

2012. január 20-ig     Az iskolák közlik a Rotary Club elnökségével a második fordulóba jutott tanulók névsorát.

2012. február 10-ig   A második forduló megrendezése. Ennek időtartama három óra, melyből 90 perc a tesztfeladatok megoldására, 90 perc a fogalmazásra fordítható.

2012. április 3-ig       A döntő megrendezése.

Sok sikert kívánunk minden versenyzőnek!

Pintérné Dr. Székely Erika, elnök 2011/12

Dr. Nagy Judit ifjúsági felelős, elnök 2010/11