Program, Múzeumok éjszakája

Rétközi Múzeum
H-4600 Kisvárda. Csillag u.5. Telefon: 36/ 45/ 405-154

17- 18 óra

„Közhírré tétetik." - a múzeumi program kidobolása a város utcáin

18 - 18,45 óra

A Múzeumban:
Szurcsik József festőművész kiállítása. A kiállítást megnyitja és rendhagyó tárlatvezetést tart maga a művész, az egri Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Tanszékének mun¬katársa. Zenei aláfestést szolgáltatnak a Weiner Leó Zeneiskola tanárai és növendékei.

18,45 - 19,15 óra A Múzeum előtt:

„Síppal, dobbal, nádi hegedűvel"- a kisvárdai Ligetkék együttes műsora

18,45 - 22 óra

A Múzeumban:
Pulyasarok - gyöngyfűzés, papírhajtogatás, rajzolás gyerekeknek A Múzeum udvarán:
„Kerek az én szoknyám alja..." - ajaki népviselet-bemutató, nyírségi és kisvárdai viseletbe öltözés (Mészáros Attila és Frankóné Bedő Melinda néptáncoktatók) Terka babák - népviseletes babák öltöztetése (Török Renáta babakészítő)

19 - 20 óra

[.Rendhagyó tárlatvezetés Szurcsik József festőművésszel]
„Az én múzeumom" címmel meghirdetett rajzverseny díjkiosztása

20 - 21 óra

A Múzeumban:
A csurkától a pacsirtakontyig - hajfonatkészítő verseny lányoknak és asszonyoknak, népi hajfonási bemutató (Mészáros Attila és Frankóné Bedő Melinda néptáncoktatók)