Múzeumok éjszakája 2010. Rajzverseny

2010.08.26

Kép

FELHÍVÁS  RAJZVERSENYRE

Pályáztató:  a kisvárdai Rétközi Múzeum, a Rétközi Múzeum Baráti Köre Egyesület és a Rotary Club Kisvárda

Határidő: 2010. június 10., 15 óra

A pályázat leírása:

2010-ben a kisvárdai kulturális események egy négyes évforduló jegyében zajlanak: 40 éves a város, 140 éves a Tűzoltóság, 50 éves a Weiner Leó Alapfokú Zene- és Művészeti Iskola és 50 éves a Rétközi Múzeum.

A Rétközi Múzeum és Baráti Köre a kisvárdai Rotary Clubbal együtt a jeles évfordulók megünneplésére rajzversenyt hirdet „Az én múzeumom” címmel. A rajzokon az egykori, mai és jövőbeli kisvárdai múzeumot szeretnénk megeleveníteni.

A rajzversenyt óvodás, általános iskolás és gimnáziumi tanulók számára hirdetjük, az alábbi kategóriákban:

I.                    kategória: óvodások

II.                 kategória: általános iskola, alsó tagozat

III.               kategória: általános iskola, felső tagozat

IV.              kategória: gimnazisták

A versenyre – szabadon választott technikával – a fenti kategóriákba tartozók közül bárki benevezhet.  Az alkotás mérete: A4-es vagy A3-as rajzlap.

Az elkészített műveket legkésőbb 2010. június 10-én 15 óráig kérjük eljuttatni a kisvárdai Rétközi Múzeumba (Kisvárda, Csillag u. 5.).

A rajzok hátoldalán kérjük feltüntetni a versenyző nevét, életkorát, óvodájának vagy iskolájának nevét és a felkészítő pedagógus nevét.

Az alkotásokból kiállítást rendezünk. A díjazott és kiállított művek a Rétközi Múzeum tulajdonában maradnak.

Díjazás: A munkákat szakmai zsűri bírálja. A díjazottak értékes tárgyjutalomban részesülnek.

A díjkiosztás: 2010. június 19-én este, a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN a Rétközi Múzeumban lesz.

Részletes információ: var.nyelviskola@t-online.hu ,  30/53-20-530.

A mappában található képek előnézete Múzeumok Éjszakája 2010.