A Rotary

Mi a Rotary?

A Rotary olyan világszervezet, amelyben különböző foglalkozású emberek készek vállalni a humanitárius szolgálatot. Szakmai és magánéletükben magas etikai alapelveket követnek. Arra törekednek, hogy a világban terjedjen a megértés és a jószándék.

Ezeket az ideálokat ápolják a Rotary Klubokban a rotaristák baráti összejöveteleiken.

Az egyes rotaristák ezeket az ideálokat képviselik és ezek szerint az ideálok szerint élnek.

Rotary International

www.rotary.org

A Rotary célja segítőkészség a mindennapi életben
„Service Above Self“.

A Rotary ezt a célt a következő utakon igyekszik elérni:

1. a barátság ápolásával, amely alkalmat ad hasznosnak bizonyulni mások számára,
  2. a magán- és hivatásos életben a magas etikai alapelvek, valamint minden, a közösség számára hasznos tevékenység értékeinek elismerése által,
  3. valamennyi rotarista felelősségteljes magán, hivatásbeli és nyilvános tevé-kenységének támogatásával,
  4. a jószándék ápolásával, amely a népek közötti megértést és békét szolgálja olyan tevékeny emberek világközössége által, akiket a segítőkészség ideálja egyesít.

A Négy Kérdés Próba

A Rotary-ban az emberek közötti kapcsolatokban a magas etikai alapelvek alkal-mazásának és betartásának bevált mércéje a négy kérdés próba:

1. Igaz-e?
  2. Tisztességes-e minden érintett számára?
  3. Elősegíti-e a barátságot és jóakaratot?
  4. Javát szolgálja-e minden érintettnek?

A Rotary a világ egyik legnagyobb civilszervezete, 200 ország 34 ezer klubjában több mint 1,2 millió rotarista végez önkéntes, önzetlen munkát és segít, ahol tud. Tagjai a társadalom és a gazdasági élet minden területét képviselik. Nemzetközi szinten végzett elkötelezettsége a gyermekbénulás, az analfabetizmus elleni harc, s a tiszta víz, az oktatás és az egészségügy minden ember számára elérhető minimális feltételeiért folytatott küzdelem. Kiemelt feladata az egyes országokban - a nemzeti projekteken túl - a klubok közvetlen környezetében élő támogatásra szoruló társadalmi rétegek sorsának figyelemmel kísérése, segítése. Magyarország 2007. július elseje óta önálló District, 46 klubban közel 1200 fő vállal jószolgálati feladatokat.

Menüpontok

Cikkek

Beszámolók

2011.07.07

A rotáció elkezdődött...

2010.09.05

A tagok névsora

A Rotary Club Kisvárda elnöke a 2013-14 rotary évben Bogár Attila.

Alapító tagok, RC Kisvárda

2010.09.02